2015. június 10., szerda

KHT (Koryo Hand Therapy) - Koreai Kézakupunktúra


A sok emlék és élmény mellett még ezt is hazaviszem.

Mindenképpen szerettem volna itt Koreában valamit tanulni, hogy ne csupán a fiúk terelgetése legyen a fő feladatom. A koreai nyelvbe sajnos beletört a bicskám, valahogy azt éreztem, hogy amit megtanulok, azt 2 nap alatt totálisan elfelejtem. Bevallom, nem vagyok oda a koreai sorozatokért, se a K-popért, a koreai ismerőseim meg inkább az angoltudásukat szerették volna gyakorolni velem. Pedig csak motiváltan és teljes bedobással lehet egy nyelvet elsajátítani, aminek az alapja a napi használat. Azért legalább megtanultam a koreai írásjeleket (ez tényleg nagyon egyszerű), így a google fordítóval remekül elboldogulok, no meg a számokon kívül néhány alapmondatot, kifejezést is ismerek. Mindez elegendőnek bizonyult az elmúlt két és fél évben.

Az agyi kapacitásomat inkább más területen kamatoztattam és azt gondolom, hogy jól választottam. Bár ha még ezt a koreai tudással is megfejeltem volna, az lett volna az igazi. Sebaj, legalább végre megtaláltam a megfelelő motivációt, így lehet, mégis egyszer belevágok.

Korábban nem sokat hallottam a kézakupunktúráról, csak amikor Korea felé vettük az irányt, akkor találtam rá a neten. Az természetesen ismerős volt, hogy a testünk számos mikrorendszerének egyike a kéz, ahol a fülhöz, talphoz hasonlóan megtalálhatjuk azokat a reflexzónákat, amiket megfelelő módon ingerelve az adott területhez tartozó testrészre, szervre tudunk hatást gyakorolni, pl. fájdalmat, gyulladást csökkenteni stb. A shiatsu-s tanulmányaimból ismerem a test meridiánrendszerét, így amikor kiderült, hogy ugyanezen meridiánokat kell keresnem a kezemen is, akkor már tudtam, hogy ezt nekem találták ki.

Bár a több ezer éves kínai orvosláson alapszik, maga a KHT nem egy régi tudomány, egész pontosan a 70-es évek elején egy koreai orvos, bizonyos Tae Woo Yoo jegyezte fel először. Klinikai kísérletekkel igazolta, hogy a kéz meridián pontjainak kezelésével is nagyon hatékony módon tudjuk a testünk energiaállapotát befolyásolni,  így magát a gyógyulást elősegíteni.
A kezünk szó szerint mindig kéznél van; ha tudjuk merre keressük, akkor egy testi problémát könnyen beazonosíthatunk. A fájdalmas testrész kivetül a kezünkön, fájdalmas pont lesz ott is. A kézi pont ingerlésével reflexválaszt, visszajelzést kap a test, beindulhat az elakadt energiaáramlás.
Azért persze ennél egy kicsit összetettebb a dolog, hiszen a testünkben nem mindig érzünk fájdalmat, helyette van sok kellemetlen tünet, akár egy későbbi komolyabb probléma hírnöke.
Ezeket már egy fokkal nehezebb feltérképezni, de ha már a jó úton vagyunk, akkor otthon is folytathatjuk a kezelést. Sok féle-fajta eszköz létezik; aki nincs barátsággal a tűvel, annak a kicsi fém vagy mágneses tapaszok talán kevésbé tűnnek ijesztőnek.

Nagyon sok mindent megtanultam Dr. Yoo intézetében, de a gyakorlás igazából csak most kezdődik.
Szóval nagyon kérlek Benneteket, hogy ezentúl a szokásos gyógymódok mellett hadd vizsgáljam meg én is a kezeteket, ígérem nem fog fájni:-)

http://ensooji.soojichim.com


Testünk, szerveink a tenyerünkön:   


 egy a 14 meridián közül - a gyomor pontjai:


dr Yoo egyik kolléganője, Kim Jong Jin vett a szárnyai alá: 



2 megjegyzés: